Каталог
Меню

Центральний офіс:

Тел.: (061) 220-15-00 / (098) 441-15-41

Email: Office@mpka.com.ua

Філія Київ:

Тел.: (044) 227-36-77 / (068) 774-74-77

Email: Kiev@mpka.com.ua

Філія Львів :

Тел.: (067 ) 612-38-37 / (067) 678-93-24

Email: rm.east@mpka.com.ua

Який потрібен кабель для підключення будинку?

 

Який кабель потрібен для підключення будинку до електромережі, а простіше кажучи від стовпа з проводами і до вашого будинку, задається кожен таким питанням, перед тим як прокласти всю проводку по будинку.
Отже по порядку. Щоб здійснити введення електрики в будинок зі стовпа потрібно визначитися з вибором відповідного кабелю до вступного щитка.
Дуже важливо в даній ситуації не тільки правильно розрахувати перетин проводу, але і вибрати марку надійного виробника, для тривалої експлуатації кабелю. У цій статті ми якраз і розглянемо, який кабель потрібен для підключення будинку до електромережі по повітрю і під землею.

 

Кабель для підключення будинку до електромережі по повітрю:

 

СИП e

СІП-4 -розшифровується як самонесучий ізольований провід. Даний провідник застосовується для повітряних ліній електропередач до 1000 Вольт. Ізоляція виготовлена ​​з світлостабілізізованого зшитого поліетилену. Температурний діапазон експлуатації від -60 до + 50 градусів. Широка номенклатура перетинів і ціновий діапазон робить його ідеальним кандидатом для підключення будинку до електромережі. Провід підходить для приєднання як однофазних споживачів (220 вольт), так і трифазних (380 вольт). З мінусів можна виділити: використання спеціалізованих муфт.

АВВГ e

АВВГ кабель — алюмінієвий, ПВХ ізоляція жил, ПВХ оболонка, голий (відсутні захисні покриви). Призначений для експлуатації в помірному, холодному і тропічному кліматі. Застосовується для прокладки в повітрі, сирих і сухих приміщеннях, каналах, траншеях, частково затоплюваних приміщеннях з середньою і сильною корозійною активністю. Для повітряної прокладки необхідно використовувати тросову проводку. Провідник підходить для підключення споживачів до електромережі як на 220, так і на 380 В.

ВВГ e


ВВГ це мідний кабель, полівінілхлоридна ізоляція жил, полівінілхлоридна оболонка, без додаткового захисту. Аналог АВВГ по виконанню і характеристикам, але з мідними струмопровідними жилами. Використовується в мережах до 1000 вольт. У кліматичному виконанні помірний і холодний клімат. Також застосовується для прокладки на відкритому повітрі, сухих і сирих приміщеннях, в тунелях і колодязях і т. д. Для повітряної проводки необхідно виготовляти тросову проводку, і використовувати трос в якості несучого елемента, а сам кабель підв’язати до тросу через рівні проміжки. При цьому врахуйте, що перетин мідних кабелів в відгалуженнях повинен бути не менше 10 мм ², а також те, що ізоляція кабелів типу ВВГ і АВВГ руйнується під впливом ультрафіолету. Такі кабелі, крім прокладки на тросі, краще додатково захищати поліпропіленовою гофрою, стійкою до ультрафіолету.

 

Щоб прокласти кабель від стовба до будинку під землею у траншеї часто використовують такі види кабелю:

АВббшв e

 

АВБбШв  – конструкція цього кабелю включає в себе алюмінієві жили, ПВХ ізоляцію струмоведучих жил, броньоване покриття, сталеві оцинковані стрічки і захисний шланг з полівінілхлориду. Застосовуються для передачі і розподілу електроенергії в мережах до 3 тисяч вольт. Виготовляється в кліматичному виконанні УХЛ і тропічному кліматі. Діапазон температур від -50 до +50 градусів. Термін його служби 30 років. Даний кабель не боїться грунтових вод, не боїться пошкоджень. Наявність шару броні робить його відмінним кандидатом для підключення будинку до електромережі під землею. Повним його аналогом, тільки з мідними струмонесучими жилами є марка ВБбШв.

вббшв e

 

ВБбШв кабель має жили з міді, ізоляція струмоведучих жил представлена ПВХ пластиком, додатково передбачено броньоване покриття і сталеві оцинковані стрічки, захищені шлангом з полівінілхлориду. Крім підключення дачних будинків підземним способом, даний кабель призначений для зовнішньої прокладки на естакадах і галереях.

 

Які параметри потрібно врахувати при виборі кабелю?

В першу чергу потрібно визначиться з струмовими навантаженнями, які будуть проходити через цей кабель, щоб визначити товщину проводів, професіонали цей параметр називають перетином проводів. Люди які не стикалися з таким питанням, іноді плутають перетин з діаметром, це принципово різні показники.

Перетином вважається S – площа кола обрізаного дроту. Наводимо формулу розрахунку перерізу проводів.

Найкраще в даному випадку скористатися калькулятором який розроблений для зручності користувачів, ви легко можете розрахувати необхідний перетин проводу або кабелю по струму або заданій потужності.

«Калькулятор розрахунку перетину кабелю»

 

Звичайні приватні будинки споживають приблизно 4-6 кВт. Але найкраще, при розрахунку підключення будинку до електромережі, використовувати точну методику розрахунку, вона полягає в підсумовуванні споживаної потужності всіх електричних приладів в будинку.

Природно у кожного свій будинок і свої електричні прилади і обсяг споживання. Склавши потужність всіх приладів побутової техніки, отримаємо максимальну потужність, яка може споживатися в даному будинку. Приблизно підрахуємо в Вт:

 

Назва приборів потужність мін. потужність макс.
Освітлювальні прибори (лампочки, ліхтарі, і т.д..) 700 800
Телевізор 150 200
Холодильник 150 300
Компьютер 150 800
Пральна машина 700 900
Котел для нагріву води 1500 2000
Тепла підлога 1800 2000
Праска 1500 2000

 

Знаючи потужність приладів і підсумовуючи струм навантаження на проводах кабелю отримаємо від 5,65 кВ до 9 кВ. Знову таки, це в залежності від того, чи будуть ці прилади включені всі одночасно, і яка потужність у всіх цих приладів, яка кількість приладів (у когось може бути один комп’ютер у когось три і т.д.). Оскільки технології в світі розвиваються, краще все таки купити кабель з запасом по потужності. Запорізький завод кабельної продукції МПКА, пропонує повний асортимент кабелів і проводів різних видів, для різного типу монтажу і різних потужностей, і потреб покупця. Ознайомитися з ассотриментом можна перейшовши на сайт

Хочете знати більше, бути в курсі всіх подій, знати про новинки в асортименті кабельної продукції МПКА, і отримувати інформацію про унікальність і особливості тієї чи іншої кабельної продукції? Обов’язково підпишіться на наші сторінки в соцмережі:

Facebook Instagram

  Заповніть форму

   Відправте запит на прорахунок

    ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ

     ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ