Каталог
Меню

Центральний офіс:

Тел.: (061) 220-15-00 / (098) 441-15-41

Email: Office@mpka.com.ua

Філія Київ:

Тел.: (044) 227-36-77 / (068) 774-74-77

Email: Kiev@mpka.com.ua

Філія Львів :

Тел.: (067 ) 612-38-37 / (067) 678-93-24

Email: rm.east@mpka.com.ua

Який кабель потрібен в квартиру?

Який кабель краще використовувати для проводки в квартирі?

При виконанні ремонтних робіт в квартирі перед її власником часто постає питання заміни проводки, а разом з ним ще й який кабель використовувати для проводки в квартирі. Звичайно можна покластися на сумлінність і професіоналізм монтажників, але по-перше, не завжди вони є, так, як в невеликих квартирах дуже часто ремонт проводиться своїми силами. Великий квартирний ремонт обов’язково включає заміну електропроводки. Є дві головні причини для цього дійства. Перша – вік цієї самої проводки. Як правило, капітальні або будь-які серйозні ремонти проводять років так через 15-20 після здачи квартири. За цей час, навіть правильно зроблена, домашня електромережа старіє і зношується. А значить, потенційно стає джерелом небезпеки для мешканців житла. Друга причина – перепланування і великий ремонт окремих приміщень з додаванням нових електроприладів. Врізки та інші сполуки нової проводки зі старою вкрай небажані. Через розбіжності характеристик кабелю або матеріалів в ньому. Так що, питання – чи міняти електропроводку, вважається вирішеним, залишається розібратися з його практичним втіленням. І почати потрібно з вибору кабелю.

 

Неякісна електропроводка – причина пожежі

Дуже часто причиною пожежі стає замикання проводки, і не завжди через стару проводку. Нова проводка зроблена з неякісного кабелю, або з кабелю не призначеного для прокладки електропроводки часто стає причиною короткого замикання. Так що питання безпеки багато в чому залежить від того, який кабель використовувати для проводки в квартирі.

 

Характеристики проводів і кабелів, на які слід звернути увагу при виборі проводки в будинок або квартиру

Відразу зазначимо, що мова йде про побутовий силовий кабель або дріт з вольтажем 220/380 В для передачі електроструму в домашній мережі. Всі інші види на кшталт нагрівальних, телевізійних, комп’ютерних та інших зараз ми не розглядаємо.

Загальний список характеристик виглядає так:

 – матеріал жили;
 – конструкція;
 – переріз;
 – товщина жильної ізоляції;
 – товщина оболонки;
 – маркування;
 – колір жил;
 – упаковка;
 – сертифікат;
 – стан продукції

 

Мідний чи алюмінієвий

ывы e   АВВГП e

По складу жили, кабельна продукція ділиться на мідну і алюмінієву. Вироби з міді більш надійні, опір нижче, показники струму вище, нагрів менше, якщо порівнювати з алюмінієвим рівного перетину. Крім того, мідь менше окислюється, більш пластична, а значить, кабель служить довше без втрати властивостей і характеристик.

По конструкції випускаються одножильні (однодротові) і багатожильні (багатодротяні) кабелі та проводи. Одножильні різновиди більш жорсткі і негнучкі, особливо з великим перетином провідника.

Відповідаючи на питання, «який дріт використовувати для проводки під штукатурку», можна сказати, що теоретично підійде і одножильний однодротяний мідний кабель. Штукатурка створить додатковий захист для такого провідника. Але фактично, ніхто не прокладає домашню електромережу однодротовим проводом.

Багатодротяний одножильний кабель м’якше і пластичнее. Він добре переносить перегини, повороти і годиться як для відкритої проводки, так і для прихованої під штукатурку. Саме трижильний однодротяний використовують зараз для прокладки в квартирах.

кабель для проводки

В даний час алюмінієвий кабель для проводки в квартирах і будинках майже не використовують, це раніше застосовували тільки такий кабель, але зараз з розвитком техніки постійно зростає кількість споживачів електроенергії в квартирах, а також збільшується їх потужність. Вся справа в тому, що алюміній має меншу струмопровідність, а значить потрібно використовувати кабель з більш великим перетином струмопровідної жили, а так, як потужність техніки що підключається постійно зростає, то в теперішніх реаліях для підключення розеточної групи, наприклад, буде потрібно алюмінієвий кабель з перетином 4 мм.кв., погодьтеся непросто буде підключати кабель такої товщини.

До того ж алюміній крихкий, провідники, з часом, окислюються, від цього перегріваються, наслідком чого така проводка стає непридатною. Єдиний плюс – це ціна. Що стосується міді, то у неї тільки один недолік – вона коштує дорожче. Виходячи з усього вищесказаного можна зробити висновок, що алюмінієвий кабель незамінний при прокладці ліній з великим навантаженням, це дозволяє здешевити їх вартість, а якщо мова йде про те, який кабель використовувати для проводки в квартирі, то відповідь буде – мідний.


Перетин кабелю

Перетин потрібно підбирати по сумарній споживаній потужності споживачів підключених до лінії, більш детально про те, як розрахувати перетин кабелю можна дізнатися тут:

Для розеточної групи переріз повинен бути не менше 2,5 мм.кв., для групи освітлення не менше 1,5 мм.кв. для мідного кабелю. Якщо планується підключати більш потужні прилади, такі як електроплита, бойлер, і т.п., то такі прилади підключаються в окрему лінію кабелем перетином 4 мм.кв. і більше в залежності від потужності приладу. Перетин кабелю можна підібрати за спеціальним калькулятору від МПКА

«Калькулятор розрахунку перетину кабеля»

Перетин кабелю вимірюється в «квадратах», тобто квадратних міліметрах і показує пропускну здатність. У мідного кабелю один «квадрат» пропускає 8-10 Ампер струму, у алюмінієвого лише 5 А. Для безпечної роботи провідник слід підбирати з запасом пропускної здатності, що забезпечує нагрів дроту в межах допустимої величини або кажучи простіше, щоб від навантаження не поплавилася ізоляція. Крім того, при прихованій проводці треба враховувати, що вона слабше охолоджується, а значить, запас перетину повинен це компенсувати.

Увага! Не плутайте перетин кабелю з його діаметром, це дві великі різниці! Діаметр можна виміряти лінійкою, а краще штангенциркулем. А потім підставити його в формулу і порахувати площу перетину.

Ще запам’ятайте, що вибір кабелю для проводки в квартирі завжди йде з округленням у більшу сторону. Якщо при розрахунку виходить 2.3 «квадрата», обирається кабель два з половиною, а не два «квадрати».

В ідеалі, переріз повинен збігатися з маркуванням на бірці кабелю, але фактично воно часто відрізняється в меншу сторону. Невеликі розбіжності допустимі, тому що кабель сертифікується по опору, а не перетину жили. Якщо розбіжності істотні, це брак. Досвідчений електрик побачить його візуально, а ви можете виміряти діаметр жили і розрахувати перетин для інтересу або допомоги одному, який самостійно вирішить купити кабель для квартирної електропроводки.

Деякі електрики радять взяти кабель з номіналом вище розрахункового. Наприклад, 4 «квадрата», замість 2.5, щоб покрити «недостачу» перетину, якщо така виявиться. Але, тоді доведеться розраховувати відповідно захист проводки і ставити правильні автомати і УЗО.

Порада! Ми рекомендуємо на електропроводку в квартирі перетин проводів з міді від 1.5 до 2.5 кв. мм. На розетки пускати два з половиною «квадрата» і півтора – на освітлення.

Самий розповсюджений вітчизняний кабель для електромонтажу в квартирі

Має одножильні мідні провідники, ізоляцію і оболонку з ПВХ пластикату, використовується в приміщеннях з нормальною і підвищеною вологістю. Розрахований на напругу до 660 Вольт. Форма провідника кругла, плоска або трикутна.

Кабелі ВВГ виробляються у декількохх модифікаціях:

ВВГ — основний тип з вініловою ізоляцією та оболонкою;
ВВГнг — негорючий силовий провід, ізоляція жил самозатухаюча, тобто горіння не розповсюджується;
ВВГнг-LS П (плаский) — найбільш підходить для проводки у квартирі, так само має самозатухаючу негорючую ізоляцію жил (нг) і оболонку з низьким димовиділенням;

Всі марки з приставкою нг можна монтувати в пучках, тобто прокладати в одній гофрі, трубі або шурфі кілька кабельних ліній.

Кабель для електропроводки в квартирі радимо купувати марок ВВГнг або ВВГнг-LS високої якості від Запорізького заводу кабельної продукції МПКА. Ціна кабелю залежить від перерізу жили.

Якісне виконання. Жили, ізоляція, оболонка відповідають ДСТУ і це робить кабель надійним.
Зручний монтаж і легка обробка. Круглий кабель зручний у монтажі через відсутність перекруток, його простіше ущільнювати при введенні.
Висока пожежостійкість і безпека. Дотримання стандартів забезпечує безпечну роботу кабелю під навантаженням, а спеціальна ізоляція дозволяє прокладати пучками, без небезпеки загоряння від взаємного нагріву.
Самозагасання і низька задимленість. Матеріал оболонки самозатухаючий і уповільнює горіння. А також забезпечує слабке задимлення без небезпечних галогенів. Якщо захист спрацює з уповільненням, то збиток від пожежі буде мінімальним.
Великий вибір варіантів в марках за ціною під будь-який бюджет.

Хочете знати більше, бути в курсі всіх подій, знати про новинки в асортименті кабельної продукції МПКА, і отримувати інформацію про унікальність і особливості тієї чи іншої кабельної продукції?

Обов’язково підпишіться на наші сторінки в соцмережі:
Facebook Instagram

  Заповніть форму

   Відправте запит на прорахунок

    ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ

     ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ