Каталог
Меню

Центральний офіс:

Тел.: (061) 220-15-00 / (098) 441-15-41

Email: Office@mpka.com.ua

Філія Київ:

Тел.: (044) 227-36-77 / (068) 774-74-77

Email: Kiev@mpka.com.ua

Філія Львів :

Тел.: (067 ) 612-38-37 / (067) 678-93-24

Email: rm.east@mpka.com.ua

Який кабель потрібен для інтернету?

Напевно складно собі уявити в сучасному світі життя без інтернету. Інтернет який з’явився порівняно недавно, тепер є невід’ємною частиною нашого життя і роботи. Його проводять не тільки в будинку і квартири, але в офіси, на підприємства, заводи і т.д.

І в цій статті ми поговоримо як і за допомогою чого проводять інтернет. Який кабель потрібен для проводки інтернету по вулиці і в приміщенні? Як підключити інтернет кабель? І який інтернет кабель краще?

 

 

Отже по порядку. Якщо вам доводилося чути про даний вид кабелів “мережевий кабель”, “кручена пара”, “УТП кабель”, “фтп кабель”, “оптичний кабель”, “кабель оптоволокно”, “оптично-волоконний кабель”, “LAN кабель”, практично всі ці слова синоніми вживаються у вигляді назв побутовим споживачем для кабелю яких підключають інтернет в будинок (квартиру), приміщення, офіс тощо.

Більш точну назву кабелю для підключення інтернету – “кручена пара”, саме цей вид кабелю зв’язку використовується для широкосмугового або високошвидкісного дооступа в інтернет. Витопарний кабель має загальний діаметр близько 5,2-6 мм. Кабель складається з декількох кручених пар. Провідники в парах виготовлені з монолітного мідного дроту товщиною 0,4-0,6 мм або з безлічі більш тонких мідних провідників (кабель виходить більш гнучкий і зазвичай використовується в патчкордах). Іноді під виглядом витої пари можуть продавати кабелі з обмідненного алюмінієвого проводу (Copper-clad aluminium, CCA). Жили такого проводу зроблені з алюмінію, покритого тонким шаром міді, вони є менш стійкими до вигину і менш довговічними. Подібні CCA-кабелі не відповідають категоріям EIA / TIA 568 через підвищений рівень загасання сигналу; також стандарт передбачає виготовлення жил тільки з міді.

 

 

Захисту потребують як сигнали, що передаються по кабелю, так і елементи конструкції кабелю. Захисні елементи поділяють в залежності від призначення:

хімічний захист – захист кабелю від зовнішніх впливів (грунт, вода, гази, сонячне світло);
механічний захист – захист кабелю від механічних пошкоджень;
екранування – захист сигналу від перешкод (від зовнішніх і внутрішніх електромагнітних наведень);

Захисні елементи продовжують термін служби кабелю. Для хімічного захисту кабелю використовують фольгу і поліетилен. Кабелі, захищені фольгою, позначають терміном «foiled» – «фольговані».
Для механічного захисту кабелю використовують особливо міцні оболонки і оплетку з мідного дроту. Оболонка з чорного поліетилену захищає кабель від сонячного світла (спеціальний захист, що застосовується для кабелів, призначених для прокладки на відкритому повітрі). Кабелі, що мають додаткові шари захисту, називають терміном «double jacket».
Алюмінієва фольга і мідна оплетка також використовуються для екранування кабелю і окремих пар для додаткового захисту від електромагнітних завад.

 

 

Екранування застосовується як до окремих кручених пар, які обертаються в алюмінієву фольгу (металізовану алюмінієм поліетиленову стрічку), так і до кабелю в цілому у вигляді загального екрану з фольги та / або обплетення з мідного дроту. Екран також може бути з’єднаний з неізольованим дренажним проводом, який служить для заземлення та механічно підтримує екран в разі поділу на секції при зайвому вигині або розтягуванні кабелю.

Згідно з міжнародним стандартом ISO / IEC 11801 додаток E, для позначення конструкції екранованого кабелю використовується комбінація з трьох букв: U – неекранований, S – металева оплетка (тільки загальний екран), F – металізована стрічка (алюмінієва фольга). З цих букв формується абревіатура виду xx / xTP, що позначає тип загального екрану і тип екрану для окремих пар.

 


На сьогодні існують такі розповсюджені типи конструкції екрану:

Неекранований кабель (U/UTP)
Екранування відсутнє. Категорія 6 і нижче.

 

Загальний екран (F/UTP, S/UTP, SF/UTP)
Загальний екран з фольги, обплетення, або фольги з обплетенням. Захищає від зовнішніх електромагнітних перешкод.Індивідуальний та загальний екран (F/FTP, S/FTP, SF/FTP)
Індивідуальні екрани з фольги для ккожної витої пари, плюс загальний екран з фольги, обплетення, або фольги з обплетенням. Зхищає від зовнішніх перешкод і від перехресних перешкод між крученими парами.

 

Екрановані кабелі категорій 5e, 6 / 6A і 8 / 8.1 найчастіше використовують конструкцію F / UTP (загальний екран з фольги), тоді як екрановані кабелі категорій 7 / 7A і 8.2 використовують конструкцію S / FTP (із загальною металевої опліткою і фольгою для кожної пари).

Який же з них краще і який з них проводити по вулиці або в будинку всередині, (виходячи з ціни) оскільки ті які більш захищені за вартістю дорожче. Виходячи з практики яка більше використовується на сьогодні, по вулиці (поза приміщеннями пускають кабель захищений (U / FTP) або (F / UTP, S / UTP, SF / UTP) або (F / FTP, S / FTP, SF / FTP) в залежності від вашого бюджету.

Усередині приміщень досить кабелю (U / UTP), в основному всі провайдери його і проводять по квартирах і будинках. Якщо ж дозволяє бюджет можна провести і в квартирі кабель для інтернету, захищений екранами, оскільки в будинку і квартирі також можуть бути перешкоди від мікрохвильовки або тв сигналу наприклад.

Підключається інтернет кабель спеціальним коннектором 8P8C, який ще називають RJ-45.

Після чого дроти вставляються в коннектор і обжимаються за допомогою спеціального інструменту, для обтиску.
Для цього потрібно зняти з кабелю верхню оболонку, підготувавши його проводки по розташуванню в забарвленні. Порядок забарвлення для підключення кабелю до інтернету має бути як на фото нижче, інакше інтернет працювати не буде.

 

біло-помаранчевий;
помаранчевий;
біло-зелений;
синій;
біло-синій;
зелений;
біло-коричневий;
коричневий;

 

Вирівнявши і відокремивши кожен дріт окремо, вставивши в коннектор усі дроти окремо до упору. Після цього коннектор вставляється в спеціальний роз’єм вашого обжимного інструменту 8Р

і виконуєте один раз плавне стиснення рукояток у півсили (щоб не розколоти пластиковий коннектор).

Стискання коннектора не повинно бути дуже сильним інакше пошкодивши коннектор, інтернет працювати не буде. Купити кабель для інтернету можна перейшовши за посиланням?
FTPUTP

Хочете знати більше, бути в курсі всіх подій, знати про новинки в асортименті кабельної продукції МПКА, і отримувати інформацію про унікальність і особливості тієї чи іншої кабельної продукції?

Обов’язково підпишіться на наші сторінки в соцмережі:

Facebook Instagram

 

  Заповніть форму

   Відправте запит на прорахунок

    ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ

     ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ