Каталог
Меню

Центральний офіс:

Тел.: (061) 220-15-00 / (098) 441-15-41

Email: Office@mpka.com.ua

Філія Київ:

Тел.: (044) 227-36-77 / (068) 774-74-77

Email: Kiev@mpka.com.ua

Філія Львів :

Тел.: (067 ) 612-38-37 / (067) 678-93-24

Email: rm.east@mpka.com.ua

Кабель високовольтний АСБл 1, 3, 6, 10 кВ

ААБЛ e

Опис:
Кабель АСБл – це один з видів кабельно-провідникової продукції, для електропостачання великих підприємств або промислових об’єктів, що відрізняється як функціональними особливостями, так і своєю конструкцією. Є одним з найбільш поширених варіантів для силових електромереж 1кВ, 3кВ, 6кВ, 10кВ.

  Потрібний перетин

  Кіл-ть у метрах

  Його конструктивні особливості полягають в тому, що це силовий броньований стрічками кабель, з алюмінієвою жилою, з паперовою просоченою ізоляцією, свинцевою оболонкою, а також зовнішнім покривом з бітуму і пряжі.
  У порівнянні з іншими марками кабельно-провідникової продукції, АСБл має низку вагомих переваг. З яких варто підкреслити:
  – Високий рівень захисту від механічних пошкоджень, і знищення гризунами. За рахунок наявності броні кабель АСБл може витримати удар ріжучих предметів без втрати своїх характеристик;
  – Стійкий до вологи і лужних з’єднань в грунті, агресивних середовищ, до ґрунтів з вмістом солі (наприклад біля моря). За рахунок нанесення бітумного складу і під бронею, і поверх броні кабель не піддається руйнівній дії конденсату і вогкості, що утворюється в шахтах, кабельних каналах і колодязях.
  – Може прокладатися в ґрунті – за рахунок багатошарової структури і вологовідштовхувального просочення, не відволожується і може перебувати в землі на протязі всього періоду експлуатації.
  – Може розташовуватися поблизу від ліній зв’язку – за рахунок екрануючого шару і броні кабель АСБл значно знижує вплив власних електромагнітних хвиль на навколишні електроустановки.
  – Має широкий робочий діапазон перетину, за рахунок чого АСБл може застосовуватися для підключення електричного навантаження різного номіналу. Найбільш поширені розміри перетину кабелю в АСБл: 3х16, 3х25, 3х35, 3х50, 3х70, 3х95, 3х120, 3х150, 3х185, 3х240 в більш великому квадраті, використовується для підключення в потужних електромережах. Ціна залежить від перетину кабеля.

  Розшифровка кабелю АСБл:
  А – вказує на те що у якості струмопровідної жили використовується алюміній;
  С – наявність свинцевої оболонки;
  Б – присутнє бронювання у вигляді сталевих оцинкованих стрічок;
  л – означає, що під бронею закладається додатково лавсанова стрічка;

  У конструкції даного кабелю струмопровідна жила буває однодротова (ОД), та багатодротова. Перетин однодротової алюмінієвої жили буває круглим і секторним (сегментним). Див. фото.


  Конструкція кабелю:
  1. Алюмінієва струмопровідна жила
  2. Фазна паперова ізоляція, просочена в’язким ізоляційним просочувальним складом, – виготовляється з паперу з вологовідштовхувальним просоченням. Наноситься на жили за допомогою намотування.
  3. Заповнення з паперових жгутів, які служать для утримання форми кабелю і закладаються між жилами. Основне завдання яких, надати жорсткості конструкції і не допускати утворення пустот при вигині.
  4. Поясна паперова ізоляція, просочена в’язким ізоляційним просоченим складом.
  5. Екран з електропровідного паперу призначений для видалення електромагнітного поля від самого кабелю на навколишні лінії комунікації і від інших джерел випромінювання на кабель.
  6. Свинцева оболонка виготовляється з пресованого свинцю і призначена для захисту від проникнення вологи і механічних навантажень дає додатковий захист елементів конструкції і щільно фіксує всі внутрішні елементи кабелю.

  7. Подушка: 

   – бітумний склад або бітум;
  – стрічки поліетилентерефталатні (ті самі, які позначаються літерою «л» в маркуванні АСБл) виконуються з полімерного і паперового намотування з бітумним наповненням. Основне завдання – запобігти впливу агресивних речовин, які можуть зруйнувати кабель;
  – крепірований папір або кабельний просочений;
  – бітумний склад або бітум;
  – крепірований папір або кабельний просочений;
  – бітумний склад або бітум;


  8. Броня зі сталевих оцинкованих стрічок
  9. Наружний покрив:
  – бітумний склад або бітум, або в’язкий підклеюючий склад;
  – просочена кабельна пряжа або скляна пряжа з штабельованого волокна;
  – бітумний склад або бітум, або в’язкий підклеюючий склад;
  – покриття, що оберігає витки кабелю від злипання.


  Застосування та мотнаж кабелю АСБл:

  Основною сферою застосування для кабелю АСБл є електропостачання великих споживачів, електричних машин великої потужності, підприємств, обладнання або селищ. За рахунок наявності антикорозійного шару в його конструкції найбільш доцільною є укладання в траншею. Прокладка броньованого провідника може проходити в закритих будівлях і спорудах, уздовж стін і фасадів будівель. Особливість полягає можливості монтажу та експлуатації провідника в грунті і під землею, протікання ґрунтових блукаючих струмів не грає ролі. Конструкція кабелю створює всі умови для забезпечення безпеки, так як відсутній ризик виникнення деформацій, не піддається розтягуванню.

  Всі перераховані вище фактори і властивості кабелю дають можливість укладання кабелю в ґрунті з різним рівнем корозійних процесів і її агресивних складових. Матеріал силового кабелю стійкий до різних температурних перепадів. Широкий діапазон температур створює умови для експлуатації в помірному і холодному кліматі.

  Силовий кабель АСБл крім усього може використовуватися в електрифікованих транспортних мережах за умови, що провідник не буде розтягуватися. При укладанні на транспортних лініях і трасах рівень блукаючих струмів не нормується. Провідники можуть бути використані на закритих територіях, уздовж стін, тунелях. Наявність захисної броні дозволяє витримати різні механічні дії.

  Кабель призначений для передачі і розподілу електричної енергії в стаціонарних установках в електричних мережах на номінальну напругу 1, 3, 6, 10 кВ номінальною частотою 50 Гц.
  Допускається різниця рівнів між вищою і нижчою точками розташування кабелю не більше 15 м.
  Для прокладки в землі (траншеях) з високою корозійною активністю, без блукаючих струмів.
  Для прокладки в землі (траншеях) з середньою корозійною активністю, в тому числі з наявністю блукаючих струмів.
  Для одиночної прокладки в кабельних спорудах і виробничих приміщеннях.
  Групова прокладка дозволяється тільки в зовнішніх електроустановках і виробничих приміщеннях, де можлива лише періодична присутність обслуговуючого персоналу, при цьому необхідно застосовувати пасивний вогнезахист.
  Застосовується при наявності небезпеки механічних пошкоджень кабелю.
  Важливо, що на етапі прокладки допускається укладати АСБл при температурі навколишнього середовища не нижче 0 ° С. Якщо температура опускається нижче нульової позначки, його в обов’язковому порядку необхідно прогрівати зниженою напругою для розм’якшення ізоляції і бітумних шарів. Також варто враховувати його розміри і вагу, які можна визначити по таблиці нижче:

   

  Перетин кабелю АСБл Зовнішній діаметр кабелю АСБл, в мм Вага кабелю АСБл в кг/на 1 км
  6 кВ 10 кВ 6 кВ 10 кВ
  3х35 35,3 39,3 2656 3252
  3х50 37,3 41,2 2991 3558
  3х70 40,1 43,9 3496 4075
  3х95 42,9 46,9 4028 4672
  3х120 45,4 49,3 4555 5150
  3х150 47,8 51,7 5058 5707
  3х185 50,7 54,6 5747 6398
  3х240 55,0 58,8 6840 7526   Заповніть форму

    Відправте запит на прорахунок

     ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ

      ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ