Каталог
Меню

Центральний офіс:

Тел.: (061) 220-15-00 / (098) 441-15-41

Email: office@mpka.com.ua

Філія Київ:

Тел.: (044) 227-36-77 / (068) 774-74-77

Email: kyiv@mpka.com.ua

Філія Львів :

Тел.: (067 ) 612-38-37 / (067) 678-93-24

Email: lviv@mpka.com.ua

Що таке вогнестійкий кабель?

Дуже часто в сучасному світі причиною пожежі є неякісна проводка, або неправильно підібраний кабель до експлуатації. При перевантаженнях мережі, або ж використання не за призначенням тих чи інших електроприладів, може виникнути джерело вогню. Тому часто при монтажі кабелю в першу чергу власнику доводиться подумати про техніку безпеки, і постає питання вогнестійкого кабелю, “негорючого кабелю”, “бездимного кабелю” і т.д. Що це таке і в чому відмінність розберемося в цій статті.

Вогнестійкий кабель – це кабель, який продовжує функціонувати протягом певного часу в умовах відкритого вогню. Поняття вогнестійкість закріплюється державними стандартами.

Саме по собі визначення кабель негорючий, не є правильним оскільки його дуже часто застосовують, маючи на увазі вогнестійкий кабель або кабель, що не поширює горіння. Поняття “негорючий кабель” не закріплений нормативними документами і є повсякденним. “Негорючий” допустимо застосовувати до матеріалу оболонки або ізоляції кабелю.

Також часто не помічають різницю між вогнетривкими кабелями і тими що не поширюють горіння, хоча вона суттєва.

Кабелі, що не поширюють горіння (в маркуванні позначаються як – нг) повинні затухати при зникненні джерела полум’я, як при груповій, так і при одинарної прокладці, тобто кабелі не зберігають працездатність як вогнестійкі. Кабелі марки “нг” характеризуються здатністю не поширювати вогонь далі вогнища загоряння на межу, встановлену нормами ДСТУ. В результаті випробування кабелю призначається категорія нерозповсюдження горіння.

 

Негорючі і вогнестійкі, бездимні, силові кабелі – являють собою кабелі з ізоляцією, що складається з чотирьох частин: жили, скручування, ізоляції та оболонки.

При цьому жила може бути сплетеною або багатодротяною, виготовляється з міді, або алюмінію, має секторну або круглу форму. Ізоляція жил в таких негорючих або вогнестійких кабелях зроблена в сучасному виконанні – це або полівінілхлоридний пластикат з добавками або кераміка з компаундом, що дозволяють оболонці не підтримувати горіння або навіть довгий час протистояти вогню, що є найпростішими і надійними видами ізоляції. Цими кабелями можна підключати різне щитове, виробниче та освітлювальне обладнання.

Кабель нг (що не поширює горіння) і кабель нгд (він же нг-LS) не поширює горіння зі зниженим димо-газовиділенням (індекс low smoke позначає низьке димо-газовиділення)
Скручування негорючих бездимних кабелів є жили з ПВХ ізоляцією скручених проводів, причому, вони можуть бути двох-, трьох-, чотирьох- і п’ятижильним. Оболонка для негорючого кабелю, також виготовляється з полівінілхлоридного пластикату, з не підтримуючими горіння добавками. ПВХ пластикат з негорючими добавками, відноситься до категорії що не підтримує горіння, самозатухаючих синтетичних матеріалів, які витримують багато зовнішніх впливів: мороз, сонячна радіація, кислотність грунту, але бояться механічних пошкоджень.

Що стосується безпосередньо вогнестійкого кабелю, то його показники живучості, набагато вищі, адже він спеціально створений для роботи у вогні при екстрених ситуаціях, коли від роботи вогнестійкого кабелю залежить людське життя.
Складаються вогнестійкі (або як ще прийнято називати вогнетривкі), безгалогенні кабелі зі спеціального вогнестійкого, складу – структурованого, вогнезахисного, полімерного на керамічній основі.
Внутрішній вогнестійкий вогнезахисний шар – це спеціальна компаундна стрічка, що складається з безгалогенового і вогнестійкого полімеру. Сама ж ізоляція – вогнестійкий (вогнетривкий) безгалогенний компаунд на полімерній основі.

У негорючих і вогнестійких мідних бездимних кабелях, жили надійно захищаються від потрапляння вологи, від перепадів температур, а також ізолюють від проходження електричного струму між жилами в скрутці, причому, дуже надійно з усіх існуючих ізоляційних матеріалів.

 

Разом з урахуванням всіх особливостей вищевказаних кабелів, при монтажі в місцях підвищеної пожежонебезпеки все ж для більш якісного захисту, кабелю краще прокладати у металорукаві.

Ознайомитися з різновидами вогнестійких (або як їх ще називають вогнетривких) кабелів, а також їх технічними характеристиками можна на сайті МПКА по посиланню нижче:

Кабель безгалогенний вогнестійкий N2XH
Кабель безгалогенний вогнестійкий (N)HXH FE 180/E90
Кабель безгалогенний вогнестійкий JE-H(ST)HFE 180/E90;180/E30

Найпопулярніші, часто використовувані види кабелів, силові мідні і алюмінієві які не підтримують (не поширюють) горіння, а також кабелі зі зниженим димо-газовиділенням для проводки у квартирі, у будинку, (всередині приміщень) та їх технічні характеристики по посиланню нижче:


Кабель силовий мідний ВВГ нг

Кабель силовий мідний ВВГ нг-LS
Кабель силовий мідний плаский ВВГ нг-П
Кабель силовий мідний плаский ВВГ нг-LS-П
Кабель силовий алюмінієвий АВВГ нг
Кабель силовий алюмінієвий АВВГ нг-LS

Звертаючись до Запорізького заводу кабельної продукції МПКА Ви завжди можете проконсультуватися, правильно обрати, і купити кабели негорючі, бездимні і вогнестійкі мідні силові по конкурентній ціні.

Хочете знати більше, бути в курсі всіх подій, знати про новинки в асортименті кабельної продукції МПКА, і отримувати інформацію про унікальність і особливості тієї чи іншої кабельної продукції?

Обов’язково підпишіться на наші сторінки в соцмережі:

Facebook Instagram

 

    Заповніть форму

      Відправте запит на прорахунок

        ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ

          ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ