Каталог
Меню

Центральний офіс:

Тел.: (061) 220-15-00 / (098) 441-15-41

Email: Office@mpka.com.ua

Філія Київ:

Тел.: (044) 227-36-77 / (068) 774-74-77

Email: Kiev@mpka.com.ua

Філія Львів :

Тел.: (067 ) 612-38-37 / (067) 678-93-24

Email: rm.east@mpka.com.ua

Що таке контрольний кабель?

 

Контрольний кабель – це електричний багатожильний кабель, основне завдання якого – не живлення агрегатів, а передача достовірних даних про розміщення, структуру та режим функціонування технічного обладнання (тобто контролювати його роботу). Особливість контрольних кабелів – вони забезпечують нерухоме підключення розподільних електропристроїв до електричних агрегатів і апаратних комплексів стаціонарного типу.

Порівнюючи кабелі зв’язку та контрольні, саме останні стійкі до струмового навантаження. Їх задіюють на тих об’єктах, де необхідно підключити прилади з номінальною змінною напругою до 660 В. Крім того, без такого кабелю не обійтися в умовах постійної напруги до 1000 В. Ефективність використання даного підвиду провідникової продукції досягається при температурному показнику: -50 … + 50 градусів. Причому, прокладка контрольних кабелів можлива не тільки всередині споруди, а й ззовні. Дозволено їх монтування в тунелях (за однієї умови – виріб не повинно бути піддано розтягуванню і скручування). Можлива спільна прокладка силових і контрольних кабелів. Але повинна виконуватися умова: мінімальний проміжок між кабелями – не менше 0,25 м.

 

kontrolnye_kabeli_spisok

 

 

Сфера використання кабелів контрольних КВВГ: охоронні пункти, вторинні кола зміни, автоматика, з’єднання окремих ділянок ланцюгів, для контролю всіляких промислових і побутових електронних пристроїв, приладів і систем телекомунікацій, управління, безпеки та передачі даних, для вимірювання або регулювання технологічних процесів. Крім автоматизації і управління виробничими процесами такий кабель використовується на залізничному транспорті, в харчовій промисловості і будівництві, а також в різного роду електричних мережах. Його можна знайти на складальних і виробничих лініях, конвеєрах, в комп’ютерних блоках верстатів, в стаціонарних установках і в якості з’єднувального кабелю між фіксованим і мобільним обладнанням. Від комутаційних проводів ці вироби відрізняються тим, що можуть витримувати електричний струм, а від силових тим, що не призначені для високих струмових навантажень і мають більше число жил (4-61), але менший перетин кожної з них.
Певні види застосовуються в залежності від умов експлуатації та поставлених завдань:

Екрановані – використовуються в місцях з можливим спотворенням сигналів від зовнішніх електромагнітних перешкод.
Броньовані – найчастіше укладаються в грунт, так як вони мають захисну оболонку, що запобігає механічним пошкодженням.
З негорючою ізоляцією – застосовуються на пожежонебезпечних об’єктах, властивості ізоляції дозволяють чинити опір поширенню горіння.
З негорючою та малодимною ізоляцією – використовуються в громадських місцях, так як при загорянні не виділяють велику кількість газу та диму, які небезпечні для здоров’я і життя людей.

За правилами кабелі допускається прокладати в тунелях, каналах в промислових і житлових будівлях. Для цього необхідно дотримуватися вимог – кабель не повинен піддаватися розтягуванню. Якщо передбачається незначне зусилля розтягування, то уздовж кабелю натягують сталеві стрічки, оброблені антикорозійним засобом.
Допускається прокладка контрольного кабелю спільно з силовим кабелем, якщо вони відносяться до одного пристрою. При цьому кабелі не повинні прилягати одне до одного впритул, і перебувати на відстані не менше 25 см. Ця відстань повинна дотримуватися по всій довжині кабелю.
При виборі певної марки кабелю необхідно врахувати умови його експлуатації. Також не можна забувати про якість виготовлення, купувати кабелі слід тільки у перевірених виробників. При правильному виборі контрольні кабелі справно і довго функціонують.


Щоб купити кабель контрольний, давайте розберемось у різновидах:

Кабель контрольний КВВГ створений спеціально для використання в особливо складних умовах (98% вологість). Основне обмеження під час монтажу – механічний вплив на виріб.
Кабель контрольний КВВГнг-LS підвид моделі КВВГ, основна перевага якого – пожежна безпека.
Кабель КВВГЕнг-LS екранований. Встановлюється всередині споруд і в тунелях.
Кабель КВБбШв кабель контрольний екранований для монтажу в пожежонебезпечних районах, метрополітенах, на відкритому повітрі, в землі.

 

Контрольні кабелі маркуються за допомогою цифр та букв. Маркування необхідне для того, щоб отримати інформацію про параметри певного кабелю.

 

Основні правила маркування:
Буква «К», що означає, що це контрольний кабель.
Далі йде буква, яка визначає матеріал виготовлення діелектрика оболонки жив. Зазвичай матеріалом є ПВХ-пластик (буква «В»).
Подальша буква визначає матеріал ізоляції всього кабелю, тобто, його оболонки.
Далі в маркуванні буква вказує на наявність або відсутність допоміжного захисту. Буква «Г» – означає «голий», «Б» – наявність «броні».
Додатковими символами маркування можуть бути «НГ» – негорючий, здатний протистояти поширенню горіння, «LS» – знижене утворення диму, «Е» – інформація про те, що кабель оснащений металевим екраном. Також допускаються і інші буквені символи маркування.
Цифрова частина маркування включає в себе числа, перше з яких позначає число жил, 2-е – перетин жили.

 

З чого складається контрольний кабель? До структури може бути включено:

струмопровідна жила;
заповнювач;
броня;
ізоляція;
екран;
оболонка.

Основним елементом кабелю є струмопровідні жили, які виготовляються з міді. Струмопровідна жила найчастіше виконана у вигляді одиночного дроту, або утворена великою кількістю тонких дротів для створення гнучких властивостей всьому кабелю. Поодинокі жили застосовуються для кабелів, що підключаються для стаціонарних пристроїв, де не передбачається вигин, крутіння і динамічні навантаження кабелю.

Для мобільних, пересувних електроустановок струмопровідні жили виготовляють гнучкими, у вигляді кручених дротів. Жили, виконані з декількох мідних дротиків, покривають оловом за допомогою лудіння, або використовують без покриття. Устаткування підстанцій високої напруги понад 220 кіловольт допускається підключати тільки мідними кабелями і провідниками. Алюміній не забезпечує достатньої надійності кабелю для високовольтного обладнання, і заборонений до використання.

Площа перетину мідних жил має свої стандарти і знаходиться в межах 0,75-10 мм2. Більш тонкі жили застосовують в малопотужних схемах телеуправління, зв’язку та інших схемах, що не утворюють підвищену потужність сигналу. Для систем точного вимірювання, які мають високу чутливість до падіння напруги, використовують діаметри жил з великим перетином.

Жили в обов’язковому порядку покриті ізоляцією, яка не допускає витоків струму і коротких замикань. Діелектричний шар повинен мати достатню електричну міцність, що не допускає його пробою при великій експлуатаційній напрузі, і залежить від перетину з жили. Чим товща жила, тим більше шар ізоляції. Покриті ізоляцією жили об’єднуються в один пучок і скручуються з певною кількістю витків, що допускають легкий вигин кабелю.

Хочете знати більше, бути в курсі всіх подій, знати про новинки в асортименті кабельної продукції МПКА,  та отримувати інформацію про унікальність і особливість тієї чи іншої кабельної продукції?

Обов’язково підпишіться на наші сторінки у соцмережі:
Facebook Instagram

 

  Заповніть форму

   Відправте запит на прорахунок

    ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ

     ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ