Каталог
Меню

Центральний офіс:

Тел.: (061) 220-15-00 / (098) 441-15-41

Email: office@mpka.com.ua

Філія Київ:

Тел.: (044) 227-36-77 / (068) 774-74-77

Email: kyiv@mpka.com.ua

Філія Львів :

Тел.: (067 ) 612-38-37 / (067) 678-93-24

Email: lviv@mpka.com.ua

Що таке броньований кабель і в чому його особливість?

 

 

Напевно не кожен з нас чув про різновиди і специфіку кабелів або проводів, які виходять за рамки побутового призначення. Про один з таких сьогодні буде мова в нашій статті.

Броньований кабель – що це? Це силовий кабель який має одну унікальність, що відрізняє його від іншої кабельно-провідникової-продукції, наявність броні, яка забезпечує надійний захист дроти від агресивних впливів зовнішнього середовища, від механічного навантаження.
Підвищена стійкість до температурних перепадів, включаючи різкі перепади від позитивних температур до мінусових. Це відмінний варіант для монтажу на об’єктах з підвищеною вибухо- і пожежонебезпекою.

 

Розглянемо які бувають види броньованого кабелю? Розшифровка і характеристика броньованих кабелів.

 

Найбільш розповсюдженими видами броньованих кабелів є кабелі марок ВБбШв (с мідними жилами) та АВБбШв (з алюмінієвими жилами). Вони випускаються з перетином жил від 1,5 до 240 кв.мм. При перетині жил більше 25 кв.мм, жили можуть мати секторний перетин (схожі на шматок кола). Таких жил у кабелі зазвичай від 1 до 5 штук, причому якщо жил 4, то нульова жила може мати менший перетин, ніж інші 3. Кожна жила кабелю має своє кольорове маркування, що позначає нульовий і фазні провідники. Модифікації кабелів по напруженням – від 660 В до 6 кВ.

ВББШВ e АВББШВ e

 

Куди застосовується броньований кабель та для чого він потрібен?

Його область застосування:
Кабель АВБбШв можно укладати в умовах з будь-якими рельєфними, погодними, кліматичними особливостями. Це ідеальний варіант для монтажу на таких об’єктах, як підземні шахти і тунелі, станції метрополітену, колектори і копальні, канали і кабельні приміщення.


Абревіатура назви розшифровується так:
А
– алюмінієві струмопровідні жили (если відсутня літера “а” означає жо жили мідні);
В
– струмопровідні жили мають ПВХ ізоляцію;
Б
– листова броня, сформована подвійною оцинкованою спіраллю з перекриттям зазорів;
б
– без подушки;
Шв
– Кабель одягнений в шланг з ПВХ;

 

КабельВБбШв на об’єктах використовується разом с кабелями ВВГ.
Можливість укладати кабель ВБбШв в різних положеннях провід зберігає високу ефективність в самих різних положеннях, тому його можна монтувати не тільки в горизонтальних площинах, але також у вертикальних, похилих. З ним прокладати будь-яку електромережу буде простіше, зручніше і надійніше. Броньований кабель нічого не боїться, не страшні йому вода, земля, вітер.

 

Конструкція кабелю: складається з безлічі жилок (можуть бути виконані з різних металів, мідь, алюміній), які проводять електрику, які ізолюються спеціальним ПВХ-пластиковим шлангом. Поверх цього йде додаткова броня, що складається з багатошарової обмотки оцинкованим сталевим дротом. В результаті виходить надміцний кабель, який якісно проводить струм, не потребує додаткового захисту від зовнішніх факторів.
Без проблем прослужить до 50 років, може зберігатися практично в будь-яких умовах і при температурі навколишнього середовища від – 50 ° С до + 50 ° С, тоді як максимально допустима температура струмопровідних жил може доходити до + 90 ° С, при цьому кабель збереже працездатність. Так що всі матеріальні витрати на ремонт і обслуговування броньованого кабелю зведені до мінімуму.

Кабелі з мідними жилами (ВБбШв) хоча і дорожче, однак вони перевершують за експлуатаційними властивостями кабелі з алюмінієвими жилами (АВБбШв). Але оскільки алюмінієвий варіант дешевше, то саме широке застосування знаходить саме алюмінієвий варіант броньованого кабелю.

Броньований кабель з мідними жилами має набагато більш захищену ізоляцію, здатну чинити опір самого агресивного зовнішнього середовища, тому його використовують для прокладки кабельних трас з високими вимогами до міцності. За відсутності розтягуючих навантажень, кабель даного типу можна прокладати і на відкритому повітрі.

Як було сказано вище, кілька шарів сталевої стрічки одягнені в шланг з ПВХ надійно захищають жили такого кабелю. Йому не страшні ні техногенні механічні дії, ні тим більше гризуни.

Броньований кабель з алюмінієвими жилами екрану не має. Жили значного перетину виготовлені з декількох дротів. В якості ізоляції використовується ПВХ-пластикат. У якості броні – спіраль з оцинкованої стрічки. Так само як і мідний кабель, алюмінієвий кабель не допускає високих розтягувань. Ізоляція кабелю АВБбШнг не підтримує горіння, тому при прокладці кабелю жмутами він пожежонебезпечний.

Сьогодні на ринку представлені броньовані кабелі різних типів і призначень: силові, кабелі зв’язку та оптоволоконні. Наявність у кабелю броні гарантує його надійну роботу в будь-яку погоду. Мідний кабель придатний для прокладки під поверхнею землі, на поверхні землі і в приміщеннях.

Найчастіше саме мідний силовий кабель відкритим способом укладають в траншеях, прокладають в шахтах і колекторах – всюди, де можлива висока корозійна активність середовища. Алюмінієвий кабель прокладають в траншеях, шахтах, тунелях, а також в приміщеннях і на відкритому повітрі.

 

Які переваги та недоліки кабелів ВБбШв та АВБбШв:

Головний і основний плюс кабелю броньованого кабелю – в його міцності, незважаючи на колосальні навантаження (електричні, механічні). Це не єдиний позитивний пункт в списку переваг, також слід зазначити, що кабель з бронею:

-не пошкоджується в умовах підвищеної вологості, корозія йому не страшна;
-спокійно витримує високі і низькі температури;
-експлуатується 30-50 років;
-легкий у монтажі;
-вкладені гроші на покупку кабелю будуть виправдані, адже він не ламається і не вимагає частого ремонту;
-Багатий асортимент дозволяє підібрати такий кабель в броні, який потрібен для виконання конкретного завдання.

Незважаючи на вражаючий список плюсів, слід звернути увагу на недоліки. Кабель з бронею абсолютно негнучкий. Якщо він необхідний для проведення електричного струму на багато кілометрів, то даний показник є несуттєвим. Якщо ж гнучкість має значення, то слід обирати кабель з бронею, який захищений однієї сталевою спіраллю.

 

Скільки коштує, броньований кабель ВБбШВ і АВБбШв, і де купити?

Ціну кабелю можна дізнатися відправивши нам заявку на прорахунок. Купуючи кабель від виробника Запорізького заводу кабельної продукції МПКА – ви отримуєте професійну консультацію, високу якість і низьку ціну. Оскільки беручи до уваги багаторічний досвід роботи – ми повністю контролюємо якість, виробленої продукції і маємо цінову конкурентну перевагу на ринку.

Хочете знати більше, бути в курсі всіх подій, знати про новинки в асортименті кабельної продукції МПКА, і отримувати інформацію про унікальність і особливості тієї чи іншої кабельної продукції?

Обов’язково підпишіться на наші сторінки в соцмережі:

Facebook Instagram

    Заповніть форму

      Відправте запит на прорахунок

        ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ

          ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ